
Schrijf je in en ontvang een exclusieve korting van € 50,00
Iedere week worden wij gebeld door mensen die zelf mediator willen worden met de vraag: waar kan ik het beste een mediation opleiding volgen? Om een goed antwoord te kunnen geven op die vraag hebben wij ons verdiept in het aanbod van opleidingen in Nederland en zijn we tot de conclusie gekomen dat er veel slechte opleidingen bestaan en een aantal goede, maar dat er één specifieke mediation opleiding ten positieve uitspringt: Caleidoscoop Leertrajecten. Caleidoscoop verzorgt een NMI erkende mediation opleiding tot register mediator, met uiteraard diverse aanverwante opleidingstrajecten.
Conflict als motor voor groei en ontwikkeling
Caleidoscoop Leertrajecten beschouwt conflicten als motor voor groei en ontwikkeling en daarmee als een sturingsvraagstuk.
Caleidoscoop Leertrajecten helpt mensen, teams en organisaties conflicten te accepteren als normaal en potentieel gezond aspect van hun leven en werken en met conflicten om te gaan op een effectieve, moedige en productieve manier: elkaar aanspreken en aanspreekbaar zijn. Mediation is een uitstekende invalshoek om zulke groei te verwezenlijken.
Startende mediator
Iedereen die professioneel mediator wil worden en zijn/haar nieuwe kennis en ervaring direct in praktijk wil brengen is bij Caleidoscoop aan het goede adres. Jaarlijks leiden we vele mediators op die een eigen praktijk beginnen en daarin heel succesvol zijn. De unieke combinatie van theorie en de mogelijkheid om die direct in praktijk te brengen maakt Caleidoscoop een aantrekkelijke mediation opleiding.
We bieden startende mediators namelijk de kans om mee te lopen met zeer ervaren mediators. Zo slaan we de brug tussen opleiding en praktijk; tussen een goed idee en het daadwerkelijk opbowuen van je eigen mediationpraktijk.
Mediation voor professionals
Daarnaast komen veel cursisten bij ons om via de ontwikkeling van mediationvaardigheden zelf beter te leren omgaan met conflict; zowel thuis maar vooral op het werk. Hoewel de mediation opleiding dus in eerste instantie is gericht op het verwerven van de status als NMI register mediator, leiden we jaarlijks veel mensen op die als mediator gaan acteren in hun eigen werkende en persoonlijke leven.
Caleidoscoop Leertrajecten richt zich met haar dienstverlening dan ook nadrukkelijk op professionals en op professionele organisaties. De focus ligt daarbij op de wisselwerking tussen de organisatie en het functioneren van het individu. We leiden voortdurend professionals op die actief zijn bij bijvoorbeeld de volgende organisaties:
Iedere opleider een ervaren mediator
Het team van Caleidoscoop Leertrajecten bestaat uit trainers en adviseurs die allemaal ervaren mediators zijn en werkzaam in sectoren die functioneren op het snijvlak van privaat/publiek of zich daarheen ontwikkelen. Het succes van onze leertrajecten schuilt hem naast onze insteek dan ook in onze mensen.
Naast de mediation opleiding tot register mediator verzorgt Caleidoscoop Leertrajecten lezingen, workshops, cursussen op gebied van conflicten, mediation, samenwerken en leiderschap.
Pofiteer ook van onze unieke samenwerking
Gecertificeerde Mediators werkt vanuit een gelijke visie op conflict en mediation sinds de zomer van 2011 nauw samen met Caleidoscoop met als doel de bevordering van mediation in Nederland.
De bijzondere samenwerking tussen Gecertificeerde Mediators en Caleidoscoop Leertrajecten kent vele voordelen. Jij kunt daar ook van profiteren door je via deze website aan te melden voor een leertraject. Je ontvangt dan € 50,00 korting.
Caleidoscoop Leertrajecten heeft haar hoofdvestiging in Veghel en een vestiging voor Noord en Oost Nederland in Assen. Klik hier voor tarieven en opleidingsdata.
Uit onderzoek van het Nederlands Mediation Instituut blijkt dat de vraag naar mediators in Nederland rap stijgt.
De VVD neemt het intitiatief om mediation in de wet vast te leggen. daartoe heeft Tweede Kamerlid Ad van der Steur een initiatiefnota opgesteld die nu zal worden besproken met de diverse belanghebbenden. Op voorwaarde dat de nieuwe wet voorziet in strenge kwaliteitseisen aan de mediator, juichen wij dit initiatief van harte toe.
Binnen de Europese Unie komt meer steun voor mediation in burgerlijke en handelszaken. Voor mei 2011 dienen alle lidstaten de Europese Mediationrichtlijn te implementeren in hun natoniale wetgeving.
In 2014 moet geschiloplossing voor de burger merkbaar beter verlopen. Daarom geeft minister Opstelten van Veiligheid en Justitie een impuls aan vernieuwing van geschiloplossing. In 2012 komt hij met maatregelen die mediation bevorderen.
Iedere bij ons aangesloten mediator is voortdurend bezig met de eigen professionele ontwikkeling. Tijdens de meest recente door ons georganiseerde bijscholingsdag stond het maken van een degelijke alimentatieberekening centraal.
Uit een nieuw onderzoeksrapport van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum van het Ministerie van Justitie blijkt dat mediation steeds vaker wordt ingezet bij conflicten en dat de betrokkenen doorgaans “in hoge mate” tevreden zijn over de dienstverlening van de mediators.